Zobaczyć muzykę już po raz szósty!

AAA
10-09-2018


AAA
23 marca 2013 r. odbyła się wielka Gala Finałowa I edycji Screen & Sound Fest. Organizatorzy jeszcze wtedy nie do końca zdawali sobie sprawę, że dają początek tradycji cyklicznego wydarzenia artystycznego, które co roku pozwalać będzie – jak sama nazwa wskazuje – zobaczyć muzykę. Co ważne jest to wydarzenie, które powstaje przy udziale widzów. Mogą oni wystartować w konkursie na wizualizacje łączące obraz i dźwięk bądź też uczestniczyć w licznie organizowanych warsztatach towarzyszących Festiwalowi.

W tym roku odbędzie się już VI edycja Screen & Sound Fest., a agencja artystyczna All Muses ma zaszczyt, po raz kolejny, pracować przy jego współorganizacji. Co dla Państwa przygotowaliśmy? Główna atrakcja to oczywiście wspomniany konkurs na wizualizacje. Do rywalizacji ponownie stanęła rekordowa liczba uczestników. Poziom przygotowanych prac jeszcze nigdy nie był tak wysoki! Nie możemy się doczekać Waszych reakcji na wizualizacje, które wyselekcjonowaliśmy do udziału w wielkim finale. Podczas niego laureatów wybierać będzie już jury (Janusz Bielecki, Marcin Koszałka, Marian Kądziela, Robert Sowa).

Tegoroczna edycja Festiwalu to również inne atrakcje. Od 10 do 11 października czeka na Państwa Pasmo kinowe Screen & Sound Fest. 2018. W Lastriko, klubie znajdującym się w najbardziej klimatycznym zakątku Krakowa, czyli przy ul. Dolnych Młynów 10, odbędą się pokazy filmowe (godz. 18:00 oraz 20:00). 12 października przynosi aż dwa wydarzenia towarzyszące Festiwalowi. Pierwsze to prelekcja i warsztaty tworzenia perfum zatytułowane Cztery pory roku w sztuce, muzyce… i w zapachach. Spotykamy się również w Lastriko, godz. 16:00. Następnie, o godz. 21:00, zapraszamy – w tym samym miejscu – na Imprezę intermedialną Screen & Sound Fest. 2018. Będzie to projekcja filmu z muzyką na żywo oraz impreza z wizualizacjami połączona z prezentacją prac studentów ASP w Krakowie. Przygotowaliśmy także coś dla młodszych amatorów sztuki, czyli Screen & Sound Kids. 13 października (10:00 oraz 12:00) w Filmowej Cafe w Kino Kijów Centrum odbędą się warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia poruszać będą różnorodną tematykę̨ z dziedziny sztuki, kultury, historii, literatury i muzyki.

Finał Festiwalu, czyli uroczysta Gala Finałowa, połączona z wręczeniem nagród, odbędzie się 13 października – tradycyjnie już w Kinie Kijów Centrum. Atrakcją artystyczną finału będzie The Violin Show w wykonaniu Bogdana Kierejszy (wirtuoza skrzypiec, multiinstrumentalisty, kompozytora).

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie głównej Festiwalu - screenandsound.pl.

Wspólnie usłyszmy i zobaczmy muzykę!