VI edycja Screen & Sound Fest. już za nami

AAA
17-10-2018

www.fb.com/mleczfoto

Piotr Mleczko

www.fb.com/mleczfoto

Piotr Mleczko

www.fb.com/mleczfoto

Piotr Mleczko

www.fb.com/mleczfoto

Piotr Mleczko

www.fb.com/mleczfoto

Piotr Mleczko

www.fb.com/mleczfoto

Piotr Mleczko


AAA
VI edycja Screen & Sound Fest., festiwalu obrazu i dźwięku, miała swój uroczysty finał w sobotę 13 października. Wieczorową porą sala główna Kijów.Centrum w Krakowie wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, a zebrani widzowie mogli podziwiać prace laureatów dorocznego konkursu tworzenia wizualizacji do udostępnionej muzyki. Przypominamy, że uczestnicy konkursu mogli wybierać spośród utworów, które specjalnie na potrzeby festiwalu skomponowali: Bartosz Chajdecki („Gorato czyli wariacje na temat FASDESA”), Jan A. P. Kaczmarek („18th SPRING”), Nikola Kołodziejczyk („Zima”) oraz Dariusz Mazurowski („VIVA L'autunno”).

Zwycięzcami zostali:

1) Grand Prix – kategoria: Animation - Piotr Rymer za wizualizację pt. "126p"

2) Grand Prix – kategoria: Dramatic - Remigiusz Wojaczek za wizualizację pt. "BYT_O_M"

3) Nagroda Publiczności - Gabi Bania za wizualizację pt. "Tajemnica Księżycowego Kwiecia"

Jury w składzie Janusz Bielecki, Kordian Kądziela, Marcin Koszałka i Robert Sowa zgodnie przyznało, że poziom zgłoszonych prac był w tym roku niesamowicie wysoki i wyrównany, a wybrać laureatów nie było wcale łatwo!

Wieczoru dopełnił występ Bogdana Kierejszy, skrzypka i multiinstrumentalisty z zespołem. Publiczność dała się oczarować jego aranżacjom muzyki Vivaldiego i innych klasyków.

Warto podkreślić, że Festiwal nie był imprezą jednodniową, a organizatorzy zaoferowali szereg atrakcji trwających przez 4 dni. Od 10 października można było uczestniczyć w pokazach filmowych, warsztatach z tworzenia perfum czy w imprezie intermedialnej z muzyką na żywo. Występowali DJ-e, a dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Festiwalu.

Partnerzy