Nasi artyści na festiwalu w Wieliczce

AAA
15-07-2018

FOTO Rogalska

FOTO Rogalska

FOTO Rogalska

FOTO Rogalska

FOTO Rogalska

FOTO Rogalska


AAA
W lipcu w Wieliczce odbyło się, jak co roku, muzyczne wydarzenie pod nazwą Summer Music Festival. Jest to seria koncertów i recitali zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji festiwalu uczestniczyli artyści, z którymi mamy przyjemność pracować na co dzień i których muzyką mamy zaszczyt się opiekować.

Festiwal trwał od 7 aż do 14 lipca 2018 r., a koncertowano w najbardziej urokliwych miejscach podkrakowskiej Wieliczki, znanej głównie dzięki niesamowitej kopalni soli. Muzyka rozbrzmiewała m.in. na Dziedzińcu Zamku Żupnego, na Rynku Górnym czy w Kampusie Wielickim.

Już pierwszy dzień festiwalu pozwolił słuchaczom wsłuchać się w utwory autorstwa Janusza Bieleckiego. 7 lipca orkiestra Obligato pod dyrekcją Jerzego Sobeńko wykonała „Rozkochanie”, „Zaspokojenie” oraz „Żądze” tego kompozytora. 10 lipca sam Maestro Bielecki zasiadł przy fortepianie i oczarował publiczność autorskim recitalem, któremu towarzyszyła projekcja biograficznego filmu „Janusz Bielecki. Sekrety”.

Wspomnieć musimy jeszcze o występie wokalistki Agnieszki Koziarowskiej, który odbył się 8 lipca. W duecie z Martinem Fitchem wykonała ona uwielbiany przez dzieci program „Baśniowe melodie”. Najmłodsi widzowie jak zawsze dali się porwać do wesołej muzycznej zabawy!

Relację zdjęciową zawdzięczamy FOTO Rogalska. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji Summer Music Festival w Wieliczce!